דף הבית | | English

אודות תוכנת אוצר החכמה

'אוצר החכמה' הינה הספריה היהודית הדיגיטלית הגדולה בעולם, המכילה למעלה מ-138,000 ספרי יהדות, הסרוקים דף אחר דף בצורתם המקורית.

עבודת הליקוט והסריקה של ספרי הקודש החלה בירושלים לפני כעשרים שנה ע"י הוצאת הספרים 'אור החכמה בע"מ'. הודות למאמץ משותף של אנשי ספר ואנשי טכנולוגיה מהשורה הראשונה הפכנו למותג בעל שם עולמי. 'אוצר החכמה' ממשיך להתרחב עוד ועוד ובסייעתא דשמיא מידי שנה נוספים למאגר יותר מ- 5,000 ספרים חדשים.

'אוצר החכמה' הינה הספריה הממוחשבת המקיפה ביותר של ספרים בכל תחומי היהדות, מראשית הדפוס ועד ימינו אנו. גולת הכותרת של 'אוצר החכמה' היא מנוע החיפוש המשוכלל, (המושתת על טכנולוגיית OCR עם רמת דיוק גבוהה מאוד), המאפשר נגישות מירבית לתוכן הספרים ע"י הקלדת מילה אחת או רצף מילים.


אחד מאבני היסוד של ה'אוצר' הוא לכבד את זכויות היוצרים. ספרים ישנים נכללו בהתאם לחוק זכויות היוצרים הרלוונטי וספרים חדשים נתווספו תוך הסכמה של המחברים או המוציאים לאור הנוגעים בדבר.

ספרית 'אוצר החכמה' משרתת מגוון רחב של משתמשים החל מתלמידי חכמים וחוקרי יהדות, עד ישיבות וסמינרים, כוללים ובתי הוראה, בתי ספר יהודיים על כל גווניהם וכן ספריות למדעי הדתות ואוניברסיטאות בכל רחבי תבל. אבן יסוד נוספת המוטבעת היטב בחזון אנשי הצוות, הינו מתן שרות מסור לכל לקוחותינו בארץ ובעולם.

מאגר 'אוצר החכמה' הנו מוצר שונה מכל מה שהכרתם עד כה, המביא לתוך חדר העבודה שלכם עשרות אלפי ספרי יהדות, מאפשר לחפש ולמצוא את הנושא המבוקש בתוך שניות אחדות, חוסך זמן, מאמץ וכסף והיו כבר מי שהגדירו את ה'תופעה' כ'המהפכה הגדולה ביותר מאז המצאת הדפוס'.

הספריה הממוחשבת של 'אוצר החכמה' כוללת תצלומי ספרים בצורת הדף המקורי. כשראינו צורך בכך שמנו אף מהדורות שונות של אותו ספר, כגון מספר מהדורות של הש"ס (שונצינו, מינכן, ונציה, וילנא, וכן הוצאות חדשות כמו וגשל ו'עוז והדר'), דפוסים ראשונים ועוד.

 

מגוון הנושאים ב'אוצר' חובקים את כל מקצועות היהדות, והרי עיקרם:

תנ"ך ומפרשיו

ספרות התנאים ומפרשיה: משנה, תוספתא, מדרש הלכה, אגדה ומפרשים.

ספרות התלמוד: תלמוד בבלי ותלמוד ירושלמי ומפרשים, וספרות הגאונים.

הלכה, מנהגים ושו"תים מהראשונים עד האחרונים.

הגות ומחשבה יהודית מימי הביניים ועד התקופה המודרנית.

קבלה וחסידות, כולל פיוטים ודרשות.

מחקרים בהיסטוריה יהודית, בלשנות עברית, פסיכולוגיה יהודית, לימודי משפחה, מידענות, ועוד.

המאגר כולל ספרי יהדות, ספרי קודש, קבצים תורניים, ספרי זיכרון, סידורי תפילה, ועוד ועוד.


קיימות מהדורות מלאות המכילות את כל 138,000 הספרים, וקיימות מהדורות מצומצמות יותר.

 

אפשרויות החיפוש:

יחודיות 'אוצר החכמה' היתה יכולה להיהפך גם לחסרונה הגדול. איך מגיעים לספרים הנצרכים? איך מוצאים את הספר, הנושא או המילה הרצויה בתוך 'ים' של חומר ?

לשם כך יצרנו, בס"ד, את אפשרויות החיפוש, כאשר בתוך פחות ממספר שניות מקבל המשתמש את אשר חיפש. פעולת החיפוש אחר הנושא המבוקש מתבצעת ע"י אחת מהאפשרויות הבאות:

 

לתוכנה מספר אפשרויות:

* בגירסת הדיסק הקשיח בלבד  

דרישות מערכת:

מערכת הפעלה

תומך רק בוינדוס 10 / 11

מעבד

דרישות מינימום :

מעבד אינטל 3i / AMD דור 6 ומעלה
מעבדי סלרון / פנטיום לא נתמכים

זיכרון

דרישות מינימום:

מינימום 4 ג'יגה מומלץ 8 ג'יגה

( בשימוש עם עוד תוכנות על המחשב במקביל, עלול להשפיע מאוד על המהירות והביצועים של 'אוצר החכמה )

5 גיגה פנויים בדיסק הפנימי של המחשב

 

ניתן לרכוש את 'אוצר החכמה' במספר אופנים:

 

גירסת ניסיון לאוצר המקוון

בגירסא החינמית ניתן לצפות ב-150 דף ראשונים מכל ספר.

כניסה ל'אוצר המקוון' כאורח